Często zadawane pytania

Tak. TouchSynchro pozwala na podłączenie własnego źródła dźwięku (wtyczką typu jack 3.5 mm), jednocześnie odtwarzając w tle wybrany program frekwencyjny.
Jest to zależne od Twojej osobowości i ewentualnych nawyków, które chciałbyś zmienić. Mogą to być konkretne zachowania, takie jak palenie, nawyki żywieniowe lub stany emocjonalne takie jak niska samoocena. W tym przypadku wskazane jest wykonanie techniki głębokiej sugestii lub treningu mentalnego 21 razy z rzędu, najlepiej o tej samej porze lub w tym samym dniu, przez 21 kolejnych dni lub 3 razy tygodniowo przez okres 7 tygodni.
Jest to indywidualna kwestia i zależy od tego, jak się czujesz konkretnego dnia. Nasze badania wykazały, że natychmiastowy efekt aplikacji można zwiększyć poprzez regularne stosowanie. Na przykład, natychmiastowa ulga w stresie wynikająca z 20 minutowego programu głębokiego relaksu może przekształcić się w redukcję głębokiego stresu już po pierwszym użyciu, przechodząc aż do stałej odporności na stres przy długotrwałym użytkowaniu. Ponadto istnieją również efekty, które z czasem mogą ewoluować. System brainLight to przede wszystkim przekaźnik impulsów, który stymuluje organizm do określonych stanów. Gdy już się ich nauczysz i przećwiczysz, łatwiej będzie do nich dotrzeć, nawet bez sesji z brainLight.
Dzięki naukowej teorii tzw. reakcji na częstotliwość (FFR), audiowizualna stymulacja brainLight pomaga osiągnąć pożądane rezultaty podczas zwykłego siedzenia i relaksu. Stworzenie komfortowego otoczenia w którym czujesz się jak w domu, może również ułatwić „wyłączanie się” i zagłębianie się w siebie.
Nie używaj brainLight Touch Synchro z okularami do wizualizacji, w przypadkach takich jak: • epilepsja i podobne zaburzenia napadowe, • światłowstręt, • posiadanie rozrusznika serca, • ciąży. Dzięki sygnałom akustycznym przekazywanym przez słuchawki system audiowizualny brainLight jest nadal skuteczny bez użycia okularów do wizualizacji, jednak efekt jest mniej intensywny. Nie należy używać brainLight Touch Synchro w następujących przypadkach: • pod wpływem alkoholu, narkotyków lub psychodelików, • jeśli u pacjenta wystąpiło uszkodzenie lub operacja mózgu, • przy uczuciu silnego dyskomfortu, • kiedy występuje wysoka gorączka, • jeżeli pacjent jest w trakcie leczenia psychologicznego lub psychiatrycznego (wyłącznie po konsultacji z lekarzem) Jeżeli posiadasz Touch Synchro z fotelem do masażu Shiatsu nie należy korzystać z funkcji masażu, w przypadkach takich jak: • ciąża, • ostry ból pleców, • osteoporoza, • zakrzepica i podobne zaburzenia żylne, • waga przekraczająca 120 kg, • przeciwwskazania lekarskie dotyczące masaży. W powyższych przypadkach, wybieraj tylko programy bez masażu. Fotel przesuwa się wtedy do pozycji półleżącej na czas użytkowania, ale nie masuje.
Tak, dzieci również mogą korzystać z brainLight Touch Synchro. Najlepiej korzystać ze programów do nauki i relaksu, zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Możesz używać również programów stałych i o stałej częstotliwości w połączeniu z muzyką, którą lubi Twoje dziecko. Dla programów ze wskazówkami głosowymi powinieneś najpierw wysłuchać audioprzewodnika i zdecydować, czy są one odpowiednie dla Twojego dziecka. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci bardzo różnie reagują na okulary do wizualizacyjne. Niektórzy uwielbiają grę kolorów za zamkniętymi oczami, inne lubią tylko bardzo delikatne światło lub brak okularów. Upewnij się, że urządzenie jest wygodne dla Twojego dziecka. Dzięki częstotliwościom dźwięku efekt brainLight Touch Synchro dostępny jest również bez okularów, choć efekt jest mniej intensywny.
Relaks jest kluczem do naszej podświadomość .Jest to konieczne, aby techniki głębokiej sugestii zaczęły działać. brainLight Touch Synchro poprowadzi Cię w bardzo głęboki stan relaksu za pomocą impulsów świetlnych i dźwiękowych. Stwarza to idealne warunki do korzystania z techniki głębokiego sugestii. UWAGA: Techniki głębokiej sugestii są podobne do hipnozy, ale zamiast bardziej zdecydowanego podejścia typu „teraz posłuchaj mojego głosu!” charakteryzują się łagodniejszą metodą, np. „Teraz możesz się wyciszyć i stać się coraz bardziej zrelaksowanym”.
Jeśli podczas używania okularów do wizualizacji masz zamknięte oczy i widzisz zmiany kolorów jest to normalny proces równoległy z rozwojem twojego stanu wewnętrznego. Co więcej, jest to znak, że twoja podświadomość reaguje. Kolory mają indywidualne znaczenie dla każdego użytkownika. Podczas głębokiego relaksu niebieski i zielony może oznaczać zanurzenie w stan relaksu, fioletowy sugeruje stan lekkiego lub średniego relaksu, a kolor biały odnosi się do bardzo głębokiego relaksu. Bądź czujny i odkrywaj swój wewnętrzny świat.
Tak. Sprawdź, czy korzystanie z urządzenia brainLight podczas noszenia aparatu słuchowego jest dla Ciebie wygodne. Jeśli nie, wyłącz aparat słuchowy i użyj regulatora głośności na kablu, aby zwiększyć głośność zestawu słuchawkowego. Jeśli Twoja zdolność słyszenia różni się w każdym uchu, zalecamy używanie słuchawek, które mają oddzielne regulatory głośności po obu stronach.
Ze względu na zjawisko FFR (reakcji na częstotliwość ), ludzki mózg może nadążać za wydłużonym bodźcem akustycznym lub optycznym i ostatecznie zaczyna oscylować we wzorcu fal elektrycznych danej częstotliwości. Więcej o tym przeczytasz w zakładce Technologia w menu.
Nasz potencjał umysłowy opiera się na elektryczności. Każda z miliardów naszych komórek mózgowych elektrycznie „odpala się” lub „wyładowuje” w określonej częstotliwości. Te sygnały elektryczne mogą być rejestrowane przez EEG (elektroencefalograf), podobnie jak sejsmograf rejestruje ruchy Ziemi. EEG nie mierzy sygnału elektrycznego pojedynczej komórki mózgowej, ale zamiast tego mierzy kooperacyjny wzór elektryczny sieci milionów komórek, które działają razem. Te zbiorowe impulsy energetyczne nazywane są falami mózgowymi, które dzielą się na pięć odrębnych obszarów: Gamma, Beta, Alpha, Theta i Delta.
Systemy radzą sobie z bardzo niskimi częstotliwościami od około 0.5 Hz do 40 Hz, które nie są obsługiwane nawet przez duże głośniki. Dlatego w systemach brainLight stosowana jest inna forma technologii: emitowane są równoważne impulsy świetlne i dźwiękowe. Częstotliwość 10 Hz odpowiada zatem 10 bodźcom akustycznym lub wzrokowym na sekundę.
Systemy optycznoakustyczne są naukowo badane od dziesięcioleci. Skuteczność została potwierdzona wielokrotnie przez zapisy EEG, pomiary HRV i nasze ankiety przeprowadzone przez osoby testujące. Obszar zastosowań systemów brainLight zmienia się i rozwija, dlatego też regularnie przeprowadzamy nowe badania skupiając się na wielu różnych dziedzinach.
Jeśli zwrócisz szczególną uwagę na przeciwwskazania, brainLight Touch Synchro jest bezpiecznym narzędziem, wykazującym jedynie pozytywne działania. Mózg jest fizycznie stymulowany bodźcami sensorycznymi, czyli poprzez oczy i uszy, tak aby dostosować się do danych częstotliwości. W przeciwieństwie do wpływu radia, telewizji, internetu i naszego środowiska, na które jesteśmy stale narażeni, w programach brainLightSynchro możesz sam zdecydować, w jakim kierunku chcesz stymulować swój mózg. Nasze systemy działają wyłącznie z częstotliwościami, które mózg zwykle wytwarza sam (do 40 Hz). W przypadku przerwy czy całkowitego zaprzestania używania brainLight, nie wystąpią objawy odstawienne.
Newsletter
phone-handsetmenu-circlecross-circle