Oczywiste jest, że na nasze ciała może wpływać ukierunkowany trening. Istnieje wiele aspektów, które można ćwiczyć na poziomie fizycznym: nie tylko budujemy mięśnie i rozwijamy siłę, ale też możemy pracować nad naszą elastycznością i wytrzymałością, określonymi ruchami, doskonalić koordynację, trenować naszą równowagę, a nawet nauczyć się rozróżniać zapachy i ulepszać słuch. Ta lista nie ma końca, jako że nasze ciało jest złożone. Nasz umysł działa podobnie

Jednak znacznie mniej osób jest świadomych jak działa trening umysłu. Istnieje wiele bardzo różnych kompetencji, na które można pozytywnie wpłynąć: możemy ćwiczyć naszą pamięć i zdolność koncentracji, pracować nad szybkością wchodzenia w relacje i zwiększyć naszą kreatywność. Możemy nawet pracować nad naszymi wewnętrznymi postawami, odkrywać negatywne wzorce myślowe, które stoją nam na drodze życiowej, nauczyć się myśleć pozytywnie i stawiać sobie wyzwania z optymizmem.

Zarówno nasze ciała, jak i umysły są naturalnie zaprojektowane tak, aby działały jak najefektywniej pod względem energetycznym. Fizycznym przykładem tej sprawności są nasze mięśnie. Osłabiają się, gdy nie są używane. Wzmacniają się, dostosowując do różnych stanów, aby w przyszłości proces ten zużywał jak najmniej energii. Na poziomie mentalnym oznacza to, że najlepiej zapamiętujemy rzeczy, które przypominamy sobie regularnie i im bardziej musimy się skoncentrować, tym lepiej możemy to zrobić.

Oznacza to również, że mamy tendencję do myślenia o ustandaryzowanych, natychmiast przywołanych myśli, które czerpią niewiele energii. Im bardziej automatyczne są nasze wzorce myślowe, tym szybciej możemy je przywołać. Jako że myśli i uczucia działają na siebie nawzajem, te „dziury myślowe” zwykle wyzwalają znormalizowane łańcuchy uczuć. Jeśli po prostu porzucimy nasz wrodzony „tryb oszczędzania energii”, zamiast go wykorzystać, szybko zostaniemy uwięzieni w karuzeli mimowolnych myśli i uczuć, fizycznie znacznie poniżej naszego potencjału.

Poprzez aktywny i świadomy tryb życia możemy osiągnąć własny potencjał, ćwicząc nasze zdolności umysłowe i fizyczne: regularność prowadzi do sukcesu. PAMIĘTAJ: pracuj z ciałem/umysłem, a nie przeciwko niemu. Korzystanie z brainLight Touch Synchro stymuluje mózg do osiągania stanów, które również występują naturalnie, dzięki czemu możesz pracować „z umysłem”.

Świadome i podświadome procesy umysłowe

Aby lepiej zrozumieć trening umysłu, warto odróżnić świadomość procesów psychicznych od ich podświadomości. W pierwszej kategorii liczy się wszystko, co robisz dobrowolnie, w zależności od tego, jak dobrze trenujesz, wykonujesz i ćwiczysz: koncentrację, pamięć, kreatywność, umiejętność uczenia się nowych informacji itp. Z pomocą brainLight Touch Synchro możesz szczegółowo stymulować, a tym samym trenować stan, w którym znajduje się Twój mózg, dzięki czemu możesz się lepiej skoncentrować i uczyć się.

Na procesy podświadome składają się przede wszystkim ustandaryzowane wzorce myślowe i związane z nimi możliwe reakcje emocjonalne, które zachodzą w niewyobrażalnie prosty sposób. Niekoniecznie są one negatywne. Kluczem do treningu mentalnego w tym obszarze jest przede wszystkim uświadomienie sobie procesów, które są automatyczne i sprawdzenie, czy są wsparciem czy też stawiasz im przeszkody. Drugim krokiem jest porzucenie wzorców myślowych i postaw, które są postrzegane jako negatywne i zastąpienie ich nowymi, przy użyciu różnych technik mentalnych, które działają w podświadomości.

Jako że dostęp do podświadomości można łatwiej osiągnąć dzięki określonym częstotliwościom światła i dźwięku, techniki te w połączeniu z brainLight Touch Synchro są szczególnie skuteczne. Poprzez trening mentalny w obszarze podświadomości masz możliwość kontroli swoich myśli i uczuć, a także sposobu, w jaki współpracujesz z innymi i radzisz sobie z życiem. Często w praktycznym wdrażaniu pomocne jest zmierzenie się z celem mentalnym z obu stron, ponieważ świadome i podświadome procesy umysłowe są ze sobą powiązane.

Dobrym przykładem jest temat uczenia się: czy to nowy język czy materiał do egzaminu lub wykładu. Funkcja brainLight Touch Synchro pozwala na stworzenie „programu nauki”. Może być również pomocna przy pracy nad poczuciem własnej wartości, co uniemożliwi Ci uczenie się poprzez negatywne wzorce myślowe lub doświadczenia (takie jak „Nie mogłem niczego zapamiętać w szkole”. Jako że stres jest wyzwalaczem wielu blokad psychicznych (i fizycznych dolegliwości), większość programów brainLight ma na celu zmniejszenie stresu. Większość rzeczy, jeśli nie wszystko, jest łatwiejsze, gdy jesteś w stanie relaksu, a dzięki brainLight Touch Synchro możesz się zrelaksować.

Kiedy i jak często?

Trening świadomych procesów psychicznych (wzrost koncentracji, kreatywności, pamięci, relaksacji, uczenia się itd.):
Im częściej wprowadzasz swój mózg w stan skupienia i zrelaksowania, tym łatwiej mózg przystosowuje się do osiągania tych stanów, nawet bez użycia urządzenia brainLight. Zwróć uwagę, kiedy aplikacja brainLight jest przydatna, a kiedy być może nie jest potrzebna.

Trening podświadomych procesów umysłowych (zmiana negatywnych wzorców myślowych, łańcuchów emocjonalnych i nawyków) oraz budowanie nowych pozytywnych postaw, łańcuchów emocjonalnych i nawyków):
Tutaj wskazane jest przeprowadzenie odpowiedniego programu wgłębnego lub treningu mentalnego 21 razy z rzędu, najlepiej o tej samej porze lub w tym samego dniu. Powinno to być wykonywane przez 21 kolejnych dni lub rozłożone na okres 7 tygodni przy trzech użyciach tygodniowo. Tytuły i opisy programów wskazują, która aplikacja najlepiej pasuje do sytuacji lub pory dnia. Wypróbuj programy i zobacz, które są dla Ciebie odpowiednie. Słuchaj swoich potrzeb.

Przykład: Nauka z brainLight® Touch Synchro

Uczenie się i zapamiętywanie nowych informacji – nowego języka, wykładu, materiałów do egzaminu – jest szczególnie skuteczne, a także uspokajające za pomocą brainLight Touch Synchro. Polecamy działanie w następujący sposób:

  1. Relaks
    Relaks jest optymalnym punktem wyjścia do nauki. Jeśli jesteś już zrelaksowany, możesz przejść od razu do kroku 2. W przeciwnym razie powinieneś zacząć od wybranego programu relaksacyjnego brainLight.
  2. Aktywna faza nauki
    Faza aktywnego uczenia się polega na świadomym czytaniu informacji, których należy się nauczyć. Z tego względu, będziesz pracować w tej fazie bez okularów do wizualizacji, tylko z częstotliwościami dźwięku. Skorzystaj z przewodnika po programach, aby wybrać program nauki spośród programów stałych i o stałej częstotliwości*. Rozpocznij go nagraniem materiału, którego chcesz się nauczyć. W przypadku nauki języka, zacznij od jednostki materiału, nad którym aktualnie pracujesz; w przypadku większości innych materiałów rodzajów informacji, nagranie głosowe można stworzyć nagraj to samemu (dzięki nowoczesnym technologiom co jest to łatwo możliwe w większości z większością telefonów komórkowych i komputerów dzięki nowoczesnym technologiom) Pomocne jest to, że podświadomość bardzo wrażliwie reaguje na własny głos. Jak już wspomniano: czytaj to, co słyszysz - najlepiej na głos.
  3. Faza uczenia się pasywnego
    Po fazie aktywnej nauki zapamiętasz to, co właśnie usłyszałeś/przeczytałeś. Rozgość się. Usiądź wygodnie, załóż okulary do wizualizacjiyjne i słuchawki oraz uruchom ponownie program nauki* wraz z nagraniem. W tej fazie nie jest ważne, aby świadomie skupiać się na tym, co słyszysz. Zamiast tego chodzi o zakotwiczenie tej treści w twojej podświadomości. Odpowiednie są programy o stałej i o stałej częstotliwości
    • P 61 „Program nauki”
    • P 65/66 „Trening mentalny, superlearning I/II”
    • P 76 „Energia, nauka”
    • P 86 „Nauka języków” oraz
    • P 90 "Polepszenie pamięci".

WSKAZÓWKI:

  • Optymalny czas nauki wynosi maksymalnie 30 minut.
  • Po każdej fazie nauki powinieneś wypić szklankę wody, która wspomaga mózg w przyswajaniu informacji.
  • Regularna nauka tą metodą w szybki sposób prowadzi do sukcesu.
  • Bonus: poprzez stosowanie brainLight jednocześnie redukujesz stres i zwiększasz swoją energię, zdolność koncentracji i ogólne samopoczucie.